Kooskokkamised

Küllap oled märganud, et varem või hiljem kogunevad inimesed ikka kööki.  Seega – milleks vastu punnida, korraldame köögis midagi põnevat – näiteks mõne seltskondliku kooskokkamise või inspireeriva õpitoa.  Kui Sinu koduköök on selleks liiga väike, siis küllap leiame mõne sobilikuma koha.  Variante on mitmeid – näiteks Rannapiigade köök Viimsis, Rannarahva Muuseumis ,  Anni Arro stuudioköök  või Õpetajale Maja köök Tallinna kesklinnas.

Seltskondlik kooskokkamine on sündmus, millest jäävad värvikad mälestused.  Idee on lihtne – eesmärk on lõbusas ühistegevuses maitsvad toidud valmistada ja need siis ühiselt ära süüa.  Tõenäoliselt leidub selles tegevuses ka nii mõnigi õpetlik iva, aga see sõltub juba iga osaleja eelnevast kokkamiskogemusest.

Milline võiks olla menüü?   Menüü koostamisel tuleb arvestada, et valitud road oleksid kooskokkamiseks sobilikud – eelkõige peavad need olema mõistliku aja jooksul valmistatavad. Valmistusviis  ei tohi olla liiga keeruline (ei pruugi õnnestuda) ega ka mitte liiga lihtne (tundub igav või tüütu). Menüüs peaks olema ikka päris mitu käiku, et kokkajate kõht tühjaks ei jääks.  Ja oleks vahva, kui menüüs on miskit sellist, mida osalejad pole enne söönud või teinud. Menüü kokkupaneku lihtsustamiseks on meil pikk nimekiri isuäratavatest piduroogadest, mille hulgast saad teha oma valiku – eelroog, 2 salatit, soe liharoog ja magustoit.

Kuidas seltskondlik kooskokkamine praktiliselt välja näeb?  Külalistel pruugib lihtsalt kohale tulla, kõik tarvilik on olemas.  Tegevust juhendab kogenud köögihaldjas, kes on kõik põhjalikult ette valmistanud.  Vajalikud toiduained on varutud, köögiriistad valmis pandud, retseptid trükitud. Sissejuhatuseks on serveeritud tervitusjook ja suupisteid, et nälg kokkamismeeleolu segama ei hakkaks.

Kui palju kooskokkamine maksab?  Hind sõltub osalejate arvust.
Sobivaim osalejate arv on 6 – 12 inimest. Kui osalejaid on 6 või vähem, maksab kooskokkamine 300 €. Iga järgmine osaleja lisab hinnale 20 €.   Teiseks oleneb sündmuse maksumus sellest, kus see toimub. Eeldades, et kooskokkamine ei toimu Sinu kodus, tuleb arvestada  ruumi renditasuga. Kolmandaks – väljaspool Tallinna lisandub ka väike transporditasu.

Võta seltskond kokku ja kokkame!