Kodune kooskokkamine

Kujuta ette, et Sul on mingi tähtpäev lähenemas, mida tahaksid oma sõpradega tähistada. Tõenäoliselt tekib Sinu kui korraldaja peas mitmeid küsimusi. Mida teha, et õhtu kujuneks toredaks ja meeldejäävaks? Kas pidada pidu kodus või tähistada mõnes trendikas restoranis? Mis see kõik maksma läheb?

Restorani variant on lihtsam ja muretum, kuid võib kujuneda kulukaks (mõelda vaid, mis seal joogid maksavad…) ja võrdlemisi igavaks (terve õhtu laua taga ühe koha peal, kui muusika on vali, ei saa võib-olla eriti juttugi ajada). Kodus on mugavam ja soodsam, kuid peolaua ettevalmistamine võib tunduda hirmutav, kui puuduvad ideed või oskused. Ja mis põhiline – kõige selle tegemiseks kulub omajagu aega ja energiat.

Siin on Sulle üks idee – korralda kodune kooskokkamine. Sa ei pea tegema mingeid ettevalmistusi, Sa ei pea muretsema ja saad õhtut nautida, sest külalised valmistavad piduroad ja katavad laua. Kooskokkamine on lõbus, meeleolukas ja õpetlik, nii et hiljem on, mida meenutada.

Kuidas kooskokkamine välja näeb? Meie köögihaldjad tulevad sulle appi. Kõigepealt lepime kokku menüü. Me varume kõik piduroogade valmistamiseks vajalikud toidu- ja maitseained. Me võtame kaasa kõik vajaminevad toiduvalmistamise vahendid. Me toome kaasa väikesed suupisted, et külalised saaksid kustutada esmase nälja ja rahulikult kokkamisele keskenduda. Me juhendame ja abistame, et kõik saaks tehtud ja lauale antud, nagu peab. Kui kõik on söömiseks valmis, siis pakime vaikselt oma asjad ja lahkume ning jätame teid õhtut nautima.

Milline on menüü? Peolaua menüü koostamisel tuleb arvestada, et valitud road oleksid kooskokkamiseks sobilikud – eelkõige peavad need olema mõistliku aja jooksul valmistatavad. Menüü kokkupaneku lihtsustamiseks on meil pikk nimekiri isuäratavatest piduroogadest, mille hulgast saad teha oma valiku – eelroog, 2 salatit, soe liharoog ja magustoit.

Kui palju kooskokkamine maksab? Hind sõltub osalejate arvust.
Sobivaim osalejate arv on 6 – 12 inimest. Kui osalejaid on 6 või vähem, maksab kooskokkamine 300 €. Iga järgmine osaleja lisab hinnale 20 €. Selline hind kehtib Tallinna piires, väljaspool Tallinna lisandub väike transporditasu.

Ja veel – kui külalisi on nii palju, et Sinu kodus kitsaks kipub jääma, siis saame kooskokkamise korraldada mõnes sobivamas kohas. Sel juhul tuleb aga arvestada, et lisandub veel ruumi renditasu.