Umbrohud on nuhtluseks, vähemalt aiapidajate arvates.  Taimetargad teavad,  et umbrohud on tänuväärsed nii maitsvaks toiduks kui tõhusaks raviks, kui neid õigesti kasutada.

Seekord on õpitoa peakangekasteks võilill (Taraxatum) ja karulauk (Allium ursinum).  Kas teadsid, et võilill täidab looduses samasugust rolli nagu sapp, maks ja põrn inimese organismis?  Ja karulauk sisaldab suures koguses C-vitamiini, isegi 10-15 korda rohkem kui sidrunis!

Kokkamise käigus tulevad jutuks võilille-karulaugu kasulikud omadused, käsitlemise nipid  ja võimalikud kasutusviisid.

Menüü:

  • karulaugupesto
  • kartulisalat karulaugu ja võilillenupsudega 
  • võilillekohv
  • sidruni-võilille küpsised

Kui toidud ühistöös valmis tehtud, katame laua ja asume roogi mekkima.  Ja kõik, mis mekkimisest üle peaks jääma, saavad osalejad karbikesega kaasa võtta.

 

Millal?  Õpituba toimub teisipäeval30. mail 2017  algusega kell 18:00 ja kestab umbes 3 tundi

Kus?  Toimumiskohaks on õdus Rannapiigade köök  Rannarahva Muuseumis (Nurme tee 3, Pringi küla, Viimsi vald).

Mis maksab?  Osalustasu on 35 €.  See sisaldab menüü valmistamiseks vajalikke toiduaineid, toidukõrvaseid jooke ja retseptivihikut.

Kuidas registreeruda?  Kasuta kõrvalolevat vormi või saada e-kiri aadressile info@200kraadi.ee.  Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille tasumisega garanteerid endale koha õpitoas.

Grupi suurus on maksimaalselt 12 inimest.  Kui aga tõesti peaks juhtuma force majeure, et maa on ikka veel külmunud ja umbrohud ei kasva või registreerujaid on liiga vähe, mistõttu oleme sunnitud õpitoa ära jätma, siis maksame Sulle raha otsekohe tagasi.