Esimesed erksalt roosad rabarberivarred on kevade märk.   Otsekohe tahaks rabarberikooki ja kisselli, rabarberiga saiavormi ja roosat morssi…

Rabarber võib meid aga üllatada täiesti ootamatutes kooslustes ja uudsetes retseptides.  Näiteks sobib rabarber imehästi salatitesse,  erinevatesse kastmetesse ja liharoogadesse. Magustoitudest rääkimata.

Rabarbri hapu maitse põhjustajateks on oblik-, õun- ja sidrunhape.  Tasub teada, et oblikhappe sisaldus on rabarberi lehtedes kordades suurem kui vartes.  Tõsi on, et oblikhape moodustab meie kehas koos kaltsiumiga raskesti lahustuvaid sooli,  millest tulenevalt ei saa organism vajalikku kaltsiumi kätte.  Sel põhjusel soovitatakse rabarberiga mitte liialdada ja rabarberilehti pigem mitte tarvitada.

Teisalt on rabarberis nii palju kasulikku, et see on ajaloos olnud lausa apteegikaup.  Eelkõige tasub meelde jätta, et rabarber on tõhus abimees organismi kevadisel suurpuhastusel.

Rabarberihooaeg  on suhteliselt lühike – peagi varred puituvad ja ei ole enam nii mõnusalt krõmpuvad ega kaunilt roosad.  Järk-järgult valmivad aedades järgmised viljad ning rabarber jääb tahaplaanile. Kuni järgmise kevadeni.

Seega siis on õige aeg rabarberiroogade valmistamiseks just NÜÜD JA PRAEGU.

PS.  Kuidas rabarberit tarvitada salatites ja salatikastmetes, seda vaatame ja proovime õpitoas “Salati iseloom peitub kastmes”.